CHRÁNIME VAŠE ZDRAVIE

Dezinfekcia, deratizácia, dezinsekcia

DEZINFEKCIA

DEZINFEKCIA

DERATIZÁCIA

DERATIZÁCIA

DEZINSEKCIA

DEZINSEKCIA

DEZINFEKCIA

Dezinfekčný prípravok na báze KAS, amínu a biguanidy (hmlou)

Prípravok
 je vhodný pre každodenné dezinfekciu plôch a povrchov neinvazívnych zdravotníckych pomôcok vo všetkých priestoroch zdravotníckych zariadení (vr. operačných sál, JIP, neonatológia, rehabilitácia). Je vhodný aj na citlivé plasty (plexisklo). Prípravok je možné používať aj v prítomnosti pacientov ( postrekom, nie hmlou! ).

Prípravok je určený na všetky vodeodolné a umývateľné povrchy a predmety (nerezová oceľ, farebné kovy a ich zliatiny, pochrómované a smaltované povrchy, povrchy potiahnuté plastom, sklo, plexisklo, akryláty, guma). Nepoužívať na hliník a mechanicky poškodené povrchy.

 

OZÓN (plynom)

Princíp ozonizácie vzduchu
Ozonizovaný vzduch je vháňaný z generátora priamo, prípadne pomocou vzduchotechniky/ventilátorov do priestoru, kde likviduje vírusy, baktérie, plesne a neutralizuje pachy.

Dezinfekcia
Ozón predstavuje veľmi efektívnu alternatívu dezinfekcie chlórovými prípravkami alebo UV žiarením. Likviduje i tie patogény, ktoré sú voči pôsobeniu chlórových prípravkov odolné.

OZÓN má mimoriadne veľkú mikrobiocidnú účinnosť. Pri správnom použití zabíja všetky známe baktérie, vírusy, plesne a iné mikroorganizmy- rýchlo a dokonalo. Naviac sa ozón rozkladá na kyslík a nezanecháva žiadne vedľajšie produkty svojho pôsobenia. Je vysoko účinný, ekologicky prijateľný prostriedok pre dezinfekciu vody, vzduchu i pre odstránenie stôp železa a mangánu z pitnej vody. Je oveľa účinnejší ako chlór alebo bróm – látky bežne používané na úpravu vody.

OXYCHLORINE (chemicky)

Aplikácia
Je možné aplikovať rozprašovaním, ručným čistením, CIP dezinfekciou (dezinfekcia v uzavretých priestoroch, prípadne dezinfekcia ponorením alebo striekaním), resp. môže byť súčasťou komplexnejších systémov ako jedna zo zložiek širšieho čistiaceho procesu.

Bezpečnosť
Nie je toxický pre zvieratá ani ľudí, nevyžaduje špeciálne zaobchádzanie. Je to veľmi účinný biocíd, tento produkt je možné bezpečne vypúšťať do odpadových potrubí, pôsobí skoro okamžite, môže byť použitý vo všetkých štádiách dezinfekcie a čistenia, v odporúčanej koncentrácii nevybieluje povrchy ani materiály ….

Využitie
OXYCHLORINE je veľmi účinný proti baktériám, vírusom, plesniam, riasam a ďalším patogénom.  

AEROSÓL (hmlou)

Klimatizačný antibakteriálny čistič
Tento sprej je dokonalým riešením pre občasnú rýchlu a hygienickú dezinfekciu klimatizačných systémov. Tento proces je jednoduchý a bezproblémový, dôkladne odstraňuje odumreté mikroorganizmy, zabraňuje alergickým reakciám a zanecháva príjemnú vôňu, ktorá pretrváva. Na jednu aplikáciu stačí 100 ml plechovka.

– Na rýchle, ľahké a hygienické čistenie
– Dôkladne odstráni odumreté mikroorganizmy
– Zabraňuje alergickým reakciám
– Zanecháva príjemnú vôňu, ktorá pretrváva
– Obsah postačuje na jednu aplikáciu
– Základ: alkohol

SANOSIL (suchou hmlou)

Obsahuje
50% peroxidu vodíka a 0,05% koloidného striebra. Pri výrobnom procese je účinná látka stabilizovaná a posilnená striebrom, čím sa dosahuje výrazne lepšia účinnosť proti mikrooganizmom. Elementárny kyslík, vznikajúci z peroxidu vodíka atakuje bunkové steny mikrooganizmov priamym kontaktom.
Chemická reakcia kyslíka s molekulami bunkových stien spôsobuje ich denaturáciu a deštrukciu. Tento efekt je posilnený účinkom strieborných iónov, ktoré sa viažu na disulfidové väzby proteínov reprodukčného komplexu ako aj metabolického systému mikrooganizmov, pričom dochádza k ich deaktivácii alebo vyzrážaniu. 

DERATIZÁCIA, DEZINSEKCIA

Deratizácia

deratizacia-znacka

Deratizácia je proces likvidácie potkanov a iných škodlivých hlodavcov (myší, škrečkov), obzvlášť v obytných priestoroch, menej vo voľnej prírode rôznymi prostriedkami. Deratizácia je dôležitá najmä z hľadiska hygieny, pretože hlodavce často rozširujú pre človeka nebezpečné choroby, napr. mor.

Ochranná deratizácia – je preventívna deratizácia

  • Ohnisková deratizácia – sa vykonáva v ohnisku nákazy infekčných chorôb ľudí a zvierat
  • Bariérová deratizácia – sa vykonáva na vonkajšom obvode múrov budov a zabraňuje prenikaniu myší a potkanov do vnútra budov
  • Priebežná deratizácia – sa vykonáva trvalo vo vybraných objektoch

Rozdelenie podľa prostriedkov

  • mechanická (používa pascu na myši a podobné technické prostriedky)
  • chemická (používa jedy nazývané rodenticídy)
  • ďalšie metódy (rozšírenie chorôb medzi populáciu hlodavcov, prípadne využitie ich prirodzených nepriateľov, napr. mačiek).

Dezinsekcia

dezinsekcia

Dezinsekcia je súbor opatrení, metód a prostriedkov určených na ničenie hmyzu a iných článkonožcov. Aplikuje sa predovšetkým s cieľom likvidovať epidemiologicky alebo hospodársky škodlivé článkonožce (napr. švábov, ploštíc, bĺch, vší komárov, mravcov, múch, kobyliek, pásaviek atď.), ktorí môžu byť prenášačmi chorôb alebo pôsobia škody na poľnohospodárskej výrobe či výrobkoch.

 

Metódy dezinsekcie

Dezinsekcia môže byť realizovaná rôznymi metódami:

  • mechanická: bežný zber, likvidácia jednotlivých jedincov ručne alebo mechanickými lapačmi
  • biologická: využitie prirodzenej medzidruhovej predácie, navodenie patologických stavov spôsobujúcich úhyn alebo neukončenie vývoja článkonožcov
  • chemická: využíva jedovaté látky, ktoré spôsobujú smrť napadnutých organizmov (insekticídy), alebo ich odpudenie
  • fyzikálne: vysoká teplota všeobecne, slnečné ionizujúce alebo iné žiarenie, ultrazvuk, elektrický prúd (lapače)
Otváracia doba - ADMINISTRATÍVA
Otváracia doba - VÝKON PRÁC
Scroll to Top